Zrušila by som ranné vstávanie

Autor: Hana Štupáková | 3.2.2005 o 22:17 | Karma článku: 3,01 | Prečítané:  726x

Som zásadná odporkyňa rán. Že by som založila „Hnutie odporu voči ránam“ alebo „Alianciu za preloženie rán na neskôr“ a urobila tak závratnú politickú kariéru? Možno by sa mi potom podarilo presadiť v parlamente program „Harmonizácia rán“ alebo „Konsolidačné opatrenia pre ranné vstávanie“ alebo návrh na „odpisovanie cien budíkov zo základu dane pre ľudí s tendenciou vstávať ráno so značnou nevôľou“. ...Ha, ktovie, koľko ľudí by sa na to namotalo a aká by bola voličská základňa.  

Ráno ma vždy hneď na úvode raní. Ráno sa vyplazím z postele plná neo-choty vstávať, frfľajúc a skučiac („prečo práve ja tak hnusne skoro??...). V momente by som zrušila ranné vstávanie! Prečo sa človek nemôže zobudiť svieži, prebudený, pri zmysloch a duchaplný? Prečo sú pre nás tie skoré rána také bolestivé? Nemôže byť ten proces dostávania sa do správnej duchaprítomnej hladiny kratší? Áno, no mňa to ranné vstávanie naozaj často až bolí, ako sa mi nechce...každé mrknutie oka ma bolí, dokonca aj každé nadýchnutie! Moje telo ako by sa nechcelo toho astrálneho putovania mojej duše vzdať...a tak sa bráni. Bráni sa každé ráno najmenej dvadsať minút. V tomto čase mi na viečkach sedia dva malé ale strašne ťažké balvaníky, ktoré bránia očiam aby sa mi otvorili. Potom ich veľmi namáhavo z tých viečok zhodím, zaostrím a telo sa podvolí a ja sa „vysekám“ z postele skučiac ako dobité šteňa.

 

No a teraz namiesto toho aby som išla spať, tak píšem a mudrujem o desiatej večer o tom, ako sa mi nechce ráno vstávať...a vôbec. Nemám rada slovné spojenie „skoré ráno“. To neskoré je sympatickejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Hlinom proti križiakom a misionárom

Na konzervatívnej politickej scéne sa najlepšie darí držať bokom od politického kresťanstva Alojzovi Hlinovi.

ŽENA

Do školy alebo nie? Niektoré deti potrebujú viac času ako si rodičia myslia

Zistite, či je vaše dieťa pripravené na základnú školu.

KOMENTÁRE

Rusi uverili Putinovmu silnému Rusku

Isté je jedno: Putin nemôže naplniť svoj sľub vojenskej moci a blahobytnej budúcnosti.


Už ste čítali?